Przejdź do treści

hm. Tomasz Maracewicz: stworzyć przestrzeń do działania zastępu

Udostępnij:

hm. Tomasz Maracewicz: stworzyć przestrzeń do działania zastępu

W tym odcinku mówimy między innymi o tym, jak ważna w prowadzeniu drużyny jest praca z zastępowymi oraz po co właściwie zastępowym podręcznik.

„Rolą drużynowego jest tylko stworzyć przestrzeń do działania zastępu” – mówi nam hm. Tomasz Maracewicz, Marabut. To kolejny wywiad w którym słowo zastęp i zastępowy pada w dużym natężeniu.

Azymut objął patronatem nową książkę hm. Tomasza Maracewicza Harcerstwo to gra – podręcznik dla zastępowych. W związku z tym przysiedliśmy z Marabutem przy dobrej kawie i porozmawialiśmy o systemie zastępowym, o początkach ZHR, oraz o tym jak być lepszym drużynowym.

„Mnie zależało, żeby dać do ręki drużynowemu narzędzie, które może mu pomóc w prowadzeniu drużyny” – powiedział w naszej rozmowie pierwszy Naczelnik Harcerzy. W piątym odcinku Rozmowy Azymutu dyskutujemy o jego ostatnich publikacjach, o tym jak można wspierać pracę zastępów oraz o tym, jakie wyzwania stoją dziś przed drużynowymi.

Książka Marabuta dostępna jest na oficjalnej stronie fundacji Jakobstaf!

Słuchaj Rozmowy Azymutu na YouTubeBuzzsproutSpotify lub Apple Podcasts.

KONKURS!

W wywiadzie redaktor Gierbisz przemyca cytat z pewnej piosenki. Pierwsza osoba, która zamieści w komentarzach poniżej tytuł oraz wykonawców tego utworu, otrzyma od nas egzemplarz nowej książki Tomasza Maracewicza Harcerstwo to gra – podręcznik dla zastępowych! Na odpowiedzi czekamy do 20.10.2019 do 23:59. Do zwycięzcy odezwiemy się na podany przy dodawaniu komentarza adres mailowy.

Przeczytaj także

7 komentarzy do “hm. Tomasz Maracewicz: stworzyć przestrzeń do działania zastępu”

  1. Oczywiście, zacna pieśń cytowana przeze mnie w wywiadzie to „Nowe bloki”. Agata była pierwsza, ale mamy tu w redakcji przeczucie, że książka trafi pod tę samą strzechę 😉 Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *