„Każda drużyna ma swoje problemy. I my też je mamy. Co roku. Ale staramy się jednak robić wszystko najlepiej, jak możemy” mówi w Rozmowie Azymutu pwd. Bruno Zawadzki, drużynowy 16 Warszawskiej Drużyny Harcerzy im. Zawiszy Czarnego „Grunwald”.

„Dużą siłą naszej drużyny są zastępy” mówi Bruno w pewnym momencie naszej rozmowy. „Wszystkie zastępy muszą być najlepsze. I wtedy drużyna jest dobra” zaznacza również. I można powiedzieć, że to właśnie zastępy, ich siła oraz podejście do pracy z zastępowymi stają się jednym z tematów przewodnich tej rozmowy.

Co to znaczy być Drużyną Rzeczypospolitej? Jak wygląda Turniej Drużyn Puszczańskich? Co sprawia, że drużyna działa sprawnie? Czy „drużyna turniejowa” może być dobrą drużyną?

Z Brunem Zawadzkim, drużynowym 16 Warszawskiej Drużyny Harcerzy im. Zawiszy Czarnego „Grunwald” rozmawiamy o tym jak wygląda świat aktualnej Drużyny Rzeczypospolitej.

Słuchaj Rozmowy Azymutu na YouTube, Buzzsprout, Spotify lub Apple Podcasts.