Było o obozie, czas na kolonie zuchowe! Sprawdźcie, o czym pisaliśmy do tej pory, a nuż coś Wam się przyda – jeśli zaś brakuje Wam omówienia istotnej formy pracy lub jakiegoś problemu – śmiało piszcie, zobaczymy co da się zrobić jeszcze przed wyjazdem!

Jeszcze przed kolonią warto przemyśleć swoje doświadczenia z kończącego się roku – wyjazd może być szansą na nowy styl prowadzenia gromady! A jaki? – o tym już pisał Mateusz Pitura (cz. I i cz. II).

Jak wygląda Wasz krąg rady? Kamil Idzikowski pomoże wam go ulepszyć!

Pamiętajcie, że prócz gromady zuchów zabieracie też kilku poważnych przybocznych – Mateusz Pitura podpowie Wam, jak wykorzystać kolonię do pracy także z nimi!

O 5 rzeczach, które ułatwią pracę z kadrą na kolonii przypomina Karol Nowak!

A może dobrze byłoby wybrać się na jakąś wędrówkę? Wbrew pozorom zuchom może spodobać się piesza wycieczka, o czym pisała Łucja Skolankiewicz!

Czy podczas ciszy poobiedniej jest cicho? Marcin Gierbisz podpowie Wam, co zrobić z nadmiarem energii podopiecznych w tym niełatwym czasie!

Padają słowa, padają ciosy, rzeczy są wyrzucane przez okno… Mateusz Pitura podpowiada co zrobić, gdy dwóch zuchów staje do pojedynku na śmierć i życie!

Kolejny kominek, kolejna gawęda? Może tym razem coś inaczej, zachęca Dawid Solarz!

Telefon nie przestaje dzwonić? Kilka rad od Dawida Solarza może pomóc rozwiązać problemy związane z brakiem kontaktu z bazą, a także z nadmiarem tegoż!

Jak już jesteśmy przy temacie rodziców – Karol Nowak radzi, by spojrzeć szerzej na współpracę z rodzicami. A na pewno nie zapomnieć dać im krótkiej informacji o tym jak ich syn radził sobie na kolonii.

Teatrzyki i kabarety w wykonaniu harcerzy rzadko dostarczają doświadczeń artystycznych na wysokim poziomie – Jakub Muller wierzy, że zuchy potrafią lepiej!

A jeśli brak Wam pomysłu na zuchowe zabawy – sięgnijcie do worka  (prawie) bez dna, jakim jest cykl Pięciu Zabaw Marcina Gierbisza:
maj 2018
czerwiec 2018
wrzesień 2018
październik 2018

Przeczytaj także


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *