„Powinniśmy wrócić do definicji z książeczki sprawności. Sprawność na rękawie powinna pokazywać, że ja umiem coś zrobić” – mówi w naszej rozmowie hm. Kajetan Kapuściński, szef zespołu do spraw sprawności przy wydziale harcerzy.

Dlaczego słynne Trzy Pióra nie będą już sprawnością, dlaczego Kajetan co tydzień wstaje wcześniej i wpada o 7:00 rano do kawiarni, dlaczego sprawność czasem będzie można stracić, jak każdy drużynowy może stworzyć nową sprawność i jakie powinna spełniać zasady – o tym dowiecie się z naszej najnowszej rozmowy.

Dowiedzcie się więcej o sprawnościach harcerzy na stronie www.sprawnosci.zhr.pl

Był w miejscach i widział rzeczy: założył gromadę, prowadził szczep oraz hufiec; w międzyczasie wspomagał referat zuchów, a obecnie działa w Wydziale Zuchowym. Co zobaczył, to opowie.