Zlot Zuchmistrzowski Galaktyka, czyli tegoroczna edycja wydarzenia gromadzącego Zuchmistrzów z całej Polski, właśnie się zakończył! Nie mogło na nim zabraknąć wysłannika Azymutu.

W przedostatni weekend września 2018 roku pojawiliśmy się w LXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie z jedną prośbą – opowiedzcie nam: dlaczego warto być zuchmistrzem? Nie chcąc przeszkadzać uczestnikom w zajęciach i warsztatach, zostawiliśmy pakiet karteczek, długopisów oraz pudełko na odpowiedzi w strategicznym, często uczęszczanym miejscu (czyli przy kawiarence) i czekaliśmy. Nie przesadzimy pisząc, że uczestnicy zlotu zalali nas odpowiedziami. Wybraliśmy dla Was najciekawsze z nich!

Dlaczego warto być zuchmistrzem według uczestników Zlotu Zuchmistrzowskiego Galaktyka?

Kadry gromad przed warsztatami – fot. Klaudia Nowicka / Zlot Zuchmistrzowski Galaktyka

Bo to świetna forma wychowywania dzieci od najmłodszych lat.

***

Bo rozwija to kreatywność i uczy jak szybko improwizować

***

Zuchmistrzowie torują nowe pomysły i prądy w harcerstwie

Warsztaty dla instruktorów zuchowych – fot. Magda Zawisza / Zlot Zuchmistrzowski Galaktyka

Bo można fajnie się bawić.

***

Bo karmimy swoje wewnętrzne dziecko 🙂

***

Twoje poświęcenie wyzwala radość w zuchach, co napędza Twoje zaangażowanie, co wywołuje radość dzieci, co wzmaga Twoje zaangażowanie… I tak bez końca!

Apel rozpoczynający Zlot – fot. Marcin Gierbisz / Azymut

Bo zuchy nie raz zaskoczą cię swoją myślą lub zachowaniem (oczywiście pozytywnie)

***

Zuchmistrzem warto być nie tylko dlatego, by widzieć rozwój podopiecznych, ale również dlatego, by widzieć rozwój samych siebie.

***

Bo zuchy uczą też swoich zuchmistrzów.

Zuchmistrzowie podczas warsztatów – fot. Klaudia Nowicka / Zlot Zuchmistrzowski Galaktyka

Bo ma się do grzyba obowiązków, tak ze 3 razy tyle co zwykły drużynowy, jeszcze na przykład w jakiejś klasie maturalnej, ledwo się chodzi, a i tak jakaś taka pogoda ducha i spełnienie dominuje nad tym wszystkim.

***

Ponieważ praca z zuchami daje dużo frajdy, jednocześnie jest bardzo rozwijająca

Bo zuchmistrzowie to kozaki

Drużynowy Drużyny Rzeczypospolitej, Bruno Zawadzki, oraz wódz Najlepszej Kadry Gromady, Konrad Nycz – fot. Marcin Gierbisz / Azymut

Zuchmistrzostwo to niesamowita przygoda – wędrówka podczas której przemierzasz niejedną galaktykę trudu, radości i zabawy

***

Mega środowisko i fajni ludzie.

***

Warto być Zuchmistrzem, bo można przyjechać na Zlot Zuchmistrzowski!

Wspólne zdjęcie uczestników na zakończenie Zlotu – fot. Magda Zawisza / Zlot Zuchmistrzowski Galaktyka

Zobaczcie więcej zdjęć ze Zlotu na oficjalnej stronie na Facebooku.

Był w miejscach i widział rzeczy: założył gromadę, prowadził szczep oraz hufiec; w międzyczasie wspomagał referat zuchów, a obecnie działa w Wydziale Zuchowym. Co zobaczył, to opowie.